Спорт із австралійською вівчаркою ауссі
Незважаючи на те, що в наш час майже всі ауссі – це друзі людини,
які живуть у родинах у мегаполісах, не варто забувати, що в першу
чергу це активна собака.
Важливі не тільки щоденні прогулянки та фізичні вправи, а й
розумова робота. Дворазовий вигул на повідку буде недостатнім,
господар має дати можливість викластися на повну не тільки
фізично, а й попрацювати головою – дресируйте, вивчайте трюки,
виїжджайте на пасовину.
Звичайно, ви не можете пообіцяти собаці вивозити її кожен день у
поля або до вівців. Але спробуйте виділити хоча б частину свого
вихідного дня і вирушайте всією сім’єю на тривалу велосипедну
прогулянку, на річку поплавати, на ферму, де є вівці, чи на
дресирувальний майданчик. Ви відразу ж зрозумієте, як подобається
вашому другу такі активності.
Тому ми створили цей список із активностями саме для ауссі:
- Апортування
Ауссі мають неабияку пристрасть до апортування. Вони готові приносити вам будь-які предмети! Вдома – улюблені іграшки, а на прогулянці – мотузки чи палиці. Звичайно, грати палицями небезпечно. Тому, вирушаючи на прогулянку, візьміть із собою м’яч, пулер або іншу іграшку, яку любить ваша собака. У місці, де немає машин, ви можете пограти – кидати іграшку і просити собаку принести її.
- Плавання
Це, мабуть, найкорисніша і найвиснажливіша процедура для вашого собаки. Плавання не тільки приносить собаці задоволення, але й тренує майже кожен м’яз тіла, а сила води, що виштовхує, зменшує навантаження на спину та кінцівки. Плавання особливо корисно для собак із надмірною вагою. Поєднуйте плавання з апортуванням, використовуючи іграшки, які не тонуть.
- Велосипедна прогулянка
Знайомити собаку з велосипедом потрібно в ранньому віці. Перші тренування мають бути дуже короткими, з поступовим збільшенням навантажень та часу. Собака має спокійно рухатися на повідку поруч, не повинна тягнути вас вперед і не повинна метатися з боку в бік. Не давайте собаці рухатися галопом (стрибками), краще – нехай біжить рівномірною риссю.
- Аджиліті
Аджиліті – молодий вид спорту, який набирає популярність у всьому світі. Мабуть, це самий складний із усіх видів собачого спорту, не тільки для тварин, а й для людини. Можливо, саме через таку складність та унікальність цей спорт настільки цікавий та популярний. Аджиліті не можна займатися без професійного тренера, оскільки цей вид спорту дуже навантажує собаку.
- Фрізбі
Фрізбі чи дог-фрізбі – це спорт, що поєднує в собі елементи гри та стрибків. Суть фрізбі не тільки в тому, щоб собака зловила диск, але й зробила це максимально ефектно. Фрізбі дуже складний та травмонебезпечний вид спорту та вимагає обов’язкової роботи під керівництвом досвідченого тренера, який розподілить навантаження та контролюватиме здоров’я собаки.
- Дог-пулер
Напевно, наймолодший вид спорту із собакою, який заснований на вправах з тренувальним снарядом “пулер”. Представлений у вигляді безлічі різних дисциплін – стрибки, лов, бет, точність, дальність. Нарівні з аджиліті та фрізбі, дог-пулер дуже серйозний вид спорту, яким потрібно займатися під наглядом тренера.
- Дресирування
З видів дресирування регулярно проводяться змагання різного рівня. Трюкове або циркове дресирування – чудове заняття для австралійських вівчарок. Це не тільки дає собаці фізичні та розумові навантаження, але і постійно тренує витримку, послух, контакт із провідником. На жаль, жодних змагань із циркового дресирування не проводиться, але, повірте, ви будете в центрі уваги скрізь, де почнете демонструвати трюки!
- Пасти
Повірте, навіть якщо ваша австралійська вівчарка ніколи не виявляла пастуших якостей, побачивши овець, вона не залишиться байдужою! Багато власників ауссі, бачачи як їх пес азартно працює із вівцями, записуються на постійні заняття і потім навіть складають іспит з окремої дисципліни на випробуваннях та змаганнях собак-пастухів.
- Дог-фітнес
Деякі власники, через брак часу, не завжди можуть приділити собаці належні фізичні навантаження. Тоді можна зайняти собаку дог-фітнесом. Тренер зазвичай працює комплексом вправ: розтяжка та балансування на спеціальних снарядах, біг по колу або на біговій доріжці, стрибки та кавалетті (кілька невисоких перешкод), плавання у басейні.
При заняттях спортом та дресируванням не шкодуйте часу та коштів на професійного тренера. Шукайте таку людину не за оголошеннями, а по рекомендаціям собачників і за відгуками власників собак, з якими займався цей тренер. Адже такий фахівець має величезний досвід – він не тільки допоможе вам правильно вибудувати роботу із собакою, але й підбере комплекс вправ, дасть цінні поради. Ініціатива та самодіяльність у цій сфері недоречна – не переоцінюйте свої знання та можливості собаки.
Запам’ятайте найважливіше правило будь-якого тренування: не можна давати собаці величезне навантаження у перший же тиждень занять. Адже ви не тягаєте гирю вагою 100 кг відразу чи не даєте своїм дітям вперше пробігти спринт із дистанцією 10 км, та ще й на час? Завжди починайте поступово та повільно, збільшуючи навантаження із часом.